Лікування нетримання сечі в домашніх умовах: розбираємось в типах та методах

Складно переоцінити важливість нормального сечовиділення для нашого організму. Проте, іноді ми можемо стикатися з проблемами, такими як нетримання сечі. Це стан, коли ми втрачаємо контроль над сечовипусканням у непридатний момент. Давайте розглянемо різні типи та розберомося як лікувати нетримання сечі в домашніх умовах.

Енурез (нічне нетримання сечі)

Це досить поширений вид нетримання сечі, коли втрата контролю над сечовиділенням стає проблемою, особливо вночі. Як лікувати енурез в домашніх умовах?

 • Енурезний будильник: Використання енурезного будильника (найпопулярніші моделі – за посиланням) є ефективним методом. Він розбудить вас або вашу дитину при перших краплинах на білизні та допоможе розвинути умовний рефлекс до сигналу для відвідування туалету.

Стресове нетримання сечі

Цей тип виникає через слабкість сфінктера уретри та підвищений внутрішньочеревний тиск при фізичних навантаженнях, кашлі чи чханні. Як лікувати стресове нетримання сечі в домашніх умовах?

 • Вправи для зміцнення м’язів тазового дна:
  • Вправа “Стиснення і розслаблення”: Стисніть м’язи тазового дна на 3-5 секунд, потім розслабте їх на 5 секунд. Повторіть це 10-15 разів.
  • Вправа “Підйом таза”: Ляжте на спину, зігніть коліна і ноги на підлогу. Підніміть таз вгору і утримуйте позицію протягом 5 секунд, потім опустіть таз на підлогу. Повторіть 10-15 разів.

Імперативне нетримання сечі

Тут головною причиною є гіперактивний сечовий міхур, який призводить до раптового позиву до сечовипускання. Як лікувати імперативне нетримання сечі в домашніх умовах?

 • Метод “розслаблення сечового міхура”: Спробуйте тримати сечу протягом певного часу перед відвідуванням туалету.

Ситуаційне нетримання сечі

Цей тип може з’являтися при статевому акті, сміху чи захопленості. Як лікувати ситуаційне нетримання сечі в домашніх умовах?

 • Тренування тазового дна:
  • Вправа “Стиснення і розслаблення”: Стисніть м’язи тазового дна на 3-5 секунд, потім розслабте їх на 5 секунд. Повторіть це 10-15 разів.
  • Вправа “Підйом таза”: Лягніть на спину, зігніть коліна і ноги на підлогу. Підніміть таз вгору і утримуйте позицію протягом 5 секунд, потім опустіть таз на підлогу. Повторіть 10-15 разів.

Комбіноване (змішане) нетримання сечі

Цей тип може поєднувати кілька причин. Лікування зазвичай включає в себе комбінацію методів, які враховують конкретні обставини.

Не забувайте, що перед впровадженням будь-яких методів лікування важливо консультуватися з лікарем, щоб визначити причину нетримання сечі та обрати належний підхід. Як лікувати нетримання сечі в домашніх умовах – це питання, яке вимагає індивідуального підходу, але з правильними методами та настановами ви можете здолати цю проблему

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.